10:00 Традиционен мотокрос – Слатина # тв поредица

10:30 През планини и морета: От Порто Лагос до Додеканези # тв поредица
11:30 Ловци на мигове: Веселин Атанасов – първа част # тв поредица

Детско риболовно състезание - Велики Преслав

Петък, 02 Октомври 2020

Първата по рода си надпревара ориентирана специално за деца от община Велики Преслав, в която си сътрудничат местният ЛРД и риболовен клуб “Чисти брегове“, се състоя в края на месец септември.

Хубавото време даде възможност на 30-те деца да усетят магията на хобито наречено спортен риболов. Много улов, много емоции, много изпуснати и хванати риби. За малчуганите това е много добре изкарано време, което може да се превърне в тяхно хоби, а пазенето на природата- в начин на живот...

3-те часа спортен риболов преминаха много бързо не само за организаторите, но и за участниците. За всички състезатели имаше много приятни изненади и подаръци от спонсорите на мероприятието, а за най-сръчните имаше купи, медали и още по-големи предметни награди...

Наградата за най-малък участник спечели Милко Петров, който е на година и 10 месеца. На 3-то място в категория деца до 14 години се класира Данаил Делчев с улов от 8кг,380гр. 2-ри в класирането е Борис Димитров с улов от 8440гр. Участникът, който грабна 1-то място с улов от 16495гр и призът за най-голяма хваната риба -шаран, тежащ 7530гр, е Даниел Йорданов.

В категория деца от 14-18години, на 3-то място се класира Илкай Екмет с улов от 3400гр. 2-ри в категорията е Габриел Великов с улов от 3735 и най-голяма риба за категорията – 3730гр.  И най-добре справилият се млад риболовец е Златин Деянов с улов от 13665гр.

Подробен репортаж от първото състезание по риболов за деца от община Велики Преслав, очаквайте скоро в програмата на ХобиТВ!